Image by Zach Lucero

DARUJ ÚSMĚV

Image by Thimo van Leeuwen

YOGA 4 HOMELESS


Tento projekt patří mezi nejtěžší úkoly, na kterých jsem se kdy podílel. Klienti, kterým se snažíme pomoci, jsou křehké bytosti světem zklamané.
Předsudky různého druhu jsou zde všudypřítomné. Je to náročný úkol, vytvořit pro ně fungující zázemí takřka bez finančních prostředků. A je složité, přesvědčit veřejnost, že si naši klienti zaslouží další šanci, další pomocnou ruku.

Dovolte mi, abych Vám nyní vysvětlil smysl celé akce. Začnu odpovědí na otázku: "Jaký má smysl, chodit na hodiny pro osoby s bezdomoveckou zkušeností?"
Pro lidi, kteří nám dali svou důvěru, představují naše hodiny podporu zdraví i duševní zotavení.  Lidem v nouzi a bez domova nabízíme možnost smysluplně trávit volný čas, navazovat vztahy, setkávat se s lidmi mimo své běžné okolí.
Je to pro ně jedna z možných cest, jak opustit zažité stereotypy a zároveň naděje, jak se dostat z bludného kruhu.

Některé hodiny jsou přístupné i pro veřejnost. A tyto akce Vás určitě nenechají chladnými. U lidí bez domova to přinese nové podněty do běžného týdne. U veřejnosti pro změnu naruší stereotyp tím, že se potkají s lidmi v nouzi během společných aktivit, což s sebou často přináší neočekáváné prozření. 


Jak se tedy můžete zapojit?
Ve spolupráci s Eliškou Vrabcovou a organizací Místní místním,  pomáháme lidem vrátit se zpět do života. Pořádáme pravidelné hodiny yogy pro lidi, kteří v životě neměli dost sil nebo štěstí a tak mají za sebou těžkou zkušenost. Tato aktivita je samozřejmě spojena s vysokými finančními náklady. 
Vy tak můžete pomoci třemi způsoby

1. Vstup na lekci pro osoby se zkušeností s bezdomovectvím, stojí symbolických 100 CZK. Přes náš WEB je možné zakoupit toto vstupné pro někoho, kdo by si to za normálních okolností nemohl nikdy dovolit.

2. Můžete se zúčastnit hodiny yogy. Některé lekce jsou otevřené i pro veřejnost. Taková hodina stojí 250 CZK, ale zisk jde na spolek Místní místním.

3. Můžete poslat finanční dar na toto konto
123-2497370267/0100
POZOR! Do zprávy napište YOGA4HOMELESS, abych věděl, na co jsou peníze určeny.

Velice Vám děkuji, že nám pomáháte pomáhat lidem v našem okolí a není vám jedno, jak žijí.
 
S úctou, Váš Marek Kawecki.