Image by Damir Spanic

Kettlebell Yoga

KB-YOGA  Vám pomůže lépe se hýbat , dostat se do kondice,

zesílit, výrazně zlepšit koordinaci, mobilitu, flexibilitu.

Tréninky jsou vhodné pro ty, kteří od možnosti cvičit očekávají některý z následujících bodů:

 

 • Kondice – Sebedůvěra – Zdraví

 • rozvoj fyzické kondice a prevence úrazů v běžném životě

 • sebedůvěra (díky zlepšení zdraví, zvýšení koncentrace, fyzické kondici, schopnosti uvolnit se a oprostit od stresu, poznání vlastních schopností a možností)

 • příznivý vliv na zdraví – cvičení ovlivňuje celé tělo, nejen na svaly, ale i na šlachy, vnitřní orgány, klouby, kosti …

 • zlepšení mentálního zdraví (vnitřní klid a vyrovnanost)

 • odstranění dlouhodobých zdravotních problémů – bolesti zad, krční páteře, ztuhlost a bolesti kloubů (zápěstí, tenisový loket …), syndrom karpálního tunelu, syndrom RSI

 • úpravu hmotnosti a postavy díky staletím prověřeným cvičením

 • přenesení ověřených principů yogového umění i do běžného života – rodinného, pracovního či podnikání

 • zlepšení schopnosti koncentrace (Svět kolem nás je příliš uspěchaný. Yoga vám dá šanci zastavit se, koncentrovat na jednu věc.)

 • odolnost vůči stresu a náročným situacím 

 • poznání vlastních schopností a možností a šanci posunout dál své hranice

Chcete se dozvědět o KB-yoze více?
Přijďte na První hodinu zdarma.
Stačí vyplnit formulář a mi už se vám ozveme.

Cena kurzu: 250 ,-
10x vstup : 1777 ,-

Trenik se koná : 
Každou středu v 18:00

Ve studiu INNER VIBE. 
Přesnou pozici naleznete na této mapě

YOGA- Asaný

Slovo ásana se používá jako označeni jogých pozic. Jógových pozic existuje ohromné množství. Některé jsou vhodné pro relaxaci jiné pro meditaci, existuji i ásany jenž pomáhají zlepšit rovnováhu, sílu, koordinaci a pohyblivost ty nás budou zajímat především,  a pak jsou také ásana vhodné jen pro pózovaní na  instagram, bez prokazatelných účinku a těch vás ušetříme. 

V kurzu se  naučte i několik cviků, které vám mohou pomoci  zbavíte se  chronické bolesti zad, která vám snižuje kvalitu života.

Možná, že i vy  máte sedavé zaměstnání, občas si jdete zasportovat, ale neustále se vám v různých intervalech vrací obtíže se zády. Pak jsou jogové ásany pro vás určitě to pravé.

CO S  NÁMI ASANY DĚLAJÍ:

 • uvolňují naši vnější stránku – svaly, kosti, klouby, vazy, vnitřní orgány

 • zvyšují sílu, ohebnost a pružnost těla

 • navracejí tělu rovnováhu

 • dodávají sílu k probuzení všech tělesných oblastí

 • pomáhají nám zvládat i náročnější situace v životě

 • prospívají fyzickému i duševnímu stavu

 • vytváří a ovládají pránu

 • čistí a léčí tělo

 • rozšiřuje vědomí prostřednictvím celého těla

 • nabíjí nás energií

Víte, co se stane, když se pohnete? Pohyb kloubu rozhýbe také okolní šlachy a vazy. Dojde ke zvýšení cirkulace tekutin uvnitř i vně kloubu a tím se zvýší hladina kyslíku, živin i prány v této oblasti. .

Jógu s ásanami můžete cvičit bez ohledu na věk i kondici. Pokud se necítíte dost ohební, právě pro Vás je jóga vhodná. Protože při cvičení jógy není podstatné, kam až se dokážeme natáhnout a jak náročné pozice zvládneme.

Cílem praktikování jógy není dostat tělo do ásany, kterou vidíme na obrázku. Každý máme jiné tělo a proto i naše pozice jsou jiné a individuální.

KETTLEBELL

V 19. a začátkem 20. století byly kettlebells standartním náčiním silového tréninku, v Rusku a pozdějším SSSR se později staly jednou z hlavních silového výcviku policie, armády a speciálních jednotek jakož i moderní sportovní disciplínou. Pro Západ kettlebell začátkem 21. století „objevil“ Pavel Tsatsouline (RKC/StrongFirst)– kettlebell se díky své všestranosti efektivnosti stala okamžitým hitem na poli silového a kondičního tréninku. Pionýrem kettlebell liftingu.

Kettlebell se využívá jako tréninkové nářadí k získání (různých typů) síly, celkové kondice a ke ztrátě tělesného tuku. v Rusku se tradičně vyráběly kettlebell jednopudové, jednaapůlpudové a dvojpudové girji, tj. cca. 16, 24 a 32 kg; dnes jsou k dispozici v rozmezí od 4 do více než 48 kg, většinou v 4 kg odstupech.

Cvičení s kettlebell je velmi variabilní – cvičí se jak balistické drily – „švihy“ (swings), „trhy“ (snatch), „nadhozy“ (cleans), tak „tlaky“ – pressy: vstávání ze země, „tlaky“ (press), „tlaky“ dnem vzhůru, dřepy, dřepy na jedné noze etc. 

KDO CVIČÍ S KETTLEBBEL?

 • muži i ženy všech věkových kategorií se zájmem o funkční trénink – ať už sílu, “fyzičku”, ztrátu tělesného tuku, hledající alternativu mainstream cvičení z posiloven a fitness center

 • profi atleti i rekreační sportovci různých sportovních odvětví, boxeři, MMA zápasníci a další cvičenci bojových sportů a umění

 • powerlifteři, vzpěrači, siláci a další zájemci o “old school” silový trénink

 • armáda, policie, hasiči, speciální jednotky, bezpečnostní služby

 • populace stižená moderními neduhy kloubního a pohybového aparátu (bolestmi zad, kolen, ramen etc), využívající kettlebell jako rehabilitační nástroj

KB YOGA

KB-yoga je kombinaci modřeného intervalového KB tréninku s prastarou Yogou technikou. Trénik se děli do tří levelu a ty se dale řadi  do Sedmi zaměřeni. Podle účinku na telesné partie  tento trenik vznikl v Berlině a do české republiky jsem jej pro vás přivezl osobně v roce 2020.

Proč tato technika tak dobře fuguje? 

Všechny  účinky Yógy  jsou prověřeny staletími. Yoga  pomáhá jednotlivcům dožít se vysokého věku ve vynikající fyzické kondici.
Pravidelné cvičení yogy se navíc zúročí později. Na rozdíl od většiny sportů není vrchol schopností ohraničen věkem. S přibývajícími léty naopak rozvinete kvality, které vám umožní se dále zlepšovat. Budete poznávat nejen své tělo, ale i svou mysl a podvědomí.
Naučíte se pracovat se všemi složkami své osobnosti. Což doceníte v každodenním životě.
Cvičení KB-Yogy  vám pomůže v osvojení si schopnosti dosahování úspěchu tvrdou prací. Poznáte, že soustředění a zaměření na konkrétní dovednost vám usnadní její pochopení a především zvládnutí.
Důležitou součástí cvičení KB-yogy  je propojení mysli a těla. Naučíte se, jak zklidnit tělo, dech i soustředit mysl při fyzicky velmi náročných cvičeních. To vám dá velkou výhodu v běžném životě plném stresu a současně vede k harmonii těla a ducha.
Cvičením rozvinete současně rychlost, sílu, pružnost i uvolněnost.
Odlišností od běžného fitness tréninku je, že již rozcvičovací fáze pracuje směrem zevnitř ven, tedy prohříváte tělo směrem od kostí k povrchu těla. To posiluje proudění krve i tzv. vnitřní energie, práce s níž je vlastní všem východním cvičením. Cviky jsou seřazeny tak, aby uvolňovaly svaly, šlachy i bloky v páteři, kloubních spojeních i meridiánech.
Díky cvikům  i mnoha náročným drillům se naučíte pracovat se svými emocemi, ovládat je i využívat ve svůj prospěch.
Samozřejmě, že když budete cvičit KB-yogu pravidělně, tak vám to pomůže i zbavit se přebytečných kil, protože cvičení výrazně prokrvuje a prohřívá všechny partie těla zevnitř ven. Pracujete tedy nejen s podkožním tukem, ale i s tzv. útrobním/viscerálním, který je mnohem nebezpečnější pro zdraví.
Navíc mnoho cviků zatěžuje partie těla, jež jsou při běžném fitness opomíjeny – šlachy, vnitřní svaly, tzv. body core. Proto i výsledky pravidelného cvičení mají dlouhodobější efekt na vaši osobnost.
Nedílnou součástí tradiční yogy  je zdravotní prospěch. Cvičení jsou totiž prověřena generacemi cvičenců a z dlouhodobého pohledu je prokázáno, že tito lidé se dožívali nadprůměrného věku v dobrém zdraví.
V neposlední řadě, cvičení KB yogy se můžete věnovat celý život, protože program, vám umožní zaměřit se na to, co v danném životním období potřebujete nejvíc. Ať již jde o sílu, pružnost, rovnováhu či disciplínu, vnitřní klid, soustředění, …
. Pokračujete přes řízené drilly, procvičování  a teprve postupně, a jen pokud o to máte zájem, se dostáváte k poradu těžkým tréninkům.
A na závěr, na cvičení často potkáte dobré přátele na celý život s nimiž vás bude spojovat sdílený zájem a také společně prožité chvíle při tvrdé dřině i osvobozujícím smíchu. Jak na běžných trénincích , na soustředěních v přírodě či při občasném posezení po cvičení.

Důležitou podmínkou je ovšem ochota překonat sám sebe a skutečně poctivě cvičit.